WARSZTAT PRZYRODNIKA

8 lutego br. w naszej ekopracowni klasy Va i Vb przygotowywały się do wiosny. Ta pora roku jest świetnym czasem, aby podglądać przyrodę. Jednym ze sposobów nabywania wiedzy o przyrodzie są obserwacje. W czasie obserwacji uczniowie wykorzystywali wszystkie zmysły – wzrok, słuch, dotyk, węch oraz smak. Na razie elementów przyrody szukali w klasowym lesie za pomocą lupy, robili zdjęcia drzewom, skałom. Następnie wspólnie z przyrodnikiem oglądali je na multimedialnej tablicy.

15 lutego br. również uczniowie klas Ia i Ib obserwowali przyrodę. Za pomocą lup przyglądali się m.in. przyniesionym liściom i skałom. Przyrodnik omówił różne narzędzia i urządzenia do obserwacji i zasady zachowywania się podczas obcowania z naturą.

„Warsztat przyrodnika” zorganizowany został w ramach realizacji przedsięwzięcia „EKOLOGIA JEST NA SZEŚĆ!”

„Ekopracownia 2023 dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w formie dotacji, w kwocie 50 tys. zł.”