SP AUGUSTOWO W PROGRAMIE „PRZYGOTUJMY LEPSZY ŚWIAT”

PRZYGOTUJMY LEPSZY ŚWIAT to program edukacyjny dla klas 1-3 szkół podstawowych, w którym uczestniczą uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Augustowie. Celem programu jest pokazanie dzieciom, że ich codzienne wybory żywieniowe mają znaczenie dla nich i dla naszej planety. W ramach programu dzieci nie tylko zdobywają wiedzę, ale również praktyczne umiejętności – samodzielnie lub z rodzicami przygotowują posiłki oparte na składnikach roślinnych ze wskazanym na dany tydzień warzywem, fotografują je, opisują i przesyłają zdjęcia do programu. Każda potrawa to szansa na zdobycie punktów dla naszej szkoły. Uczniowie z klasy 2 b i 3 b przeprowadzili również warsztaty badawcze, które były poświęcone hodowli roślin dla ludzi i dla zwierząt. Efekt końcowy warsztatów możecie zobaczyć oglądając zdjęcia. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w programie. Od samego początku prężnie działają uczniowie klasy 2 b i 3b wraz z wychowawcami. Do wspólnych działań zapraszamy również pozostałych uczniów wraz rodzicami.

Nasza szkoła obecnie zajmuje wysoką pozycję w rankingu spośród 673 szkół. Udział w towarzyszącym programowi konkursie, daje najaktywniejszym szkołom i klasom możliwość zdobycia atrakcyjnych nagród. Program trwa do 31.03.2021 roku.

Mamy nadzieję, że zdjęcia przykładowych potraw również Was zainspirują do zmian, a przygotowane przez Was potrawy i przesłane zdjęcia do programu dadzą szanse na uzyskanie większej ilości punktów.