PROJEKT EDUKACYJNY „JAK MÓWIĆ O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI?”

Nowy miesiąc i kolejne zrealizowane zadanie w ramach projektu„Jak mówić o niepełnosprawności”. W listopadzie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Niewidomych. Celem obchodów tego Dnia jest przypomnienie, że osoby niewidome i słabowidzące są obecne w naszym społeczeństwie oraz uczestniczą w nim na równi z osobami pełnosprawnymi.

Międzynarodowy Dzień Niewidomych zwany jest również Międzynarodowym Dniem Białej Laski.

Dzieci dowiedziały się, że pies może być świetnym przewodnikiem dla ludzi niewidzących. Pokonywaliśmy trudności napotkane na drodze z zamkniętymi oczami i wiemy już, że osobom niewidomym nie jest łatwo. Potrafią sobie jednak poradzić w dzisiejszym świecie znając min. alfabet Braill’a.

Zajęcia te uświadomiły nam, że wzrok jest bardzo ważnym zmysłem dla każdego człowieka.