Konkurs pt. „Kierunek – Bezpieczeństwo”

Klasa 2 B bierze udział w konkursie pt. „Kierunek – Bezpieczeństwo” organizowanym w ramach projektu „Kampania Kolejowe ABC II”.
Kampania Kolejowe ABC II to ogólnopolska akcja informacyjno- edukacyjna z zakresu bezpieczeństwa kolejowego, skierowana do dzieci i nauczycieli.
Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu:
– projektu miasteczka „Peronowo”,
– ukazaniu widocznej postaci nosorożca Rogatka oraz logo „Kampanii Kolejowe ABC II”,
– przedstawieniu sytuacji pokazującej bezpieczne zachowanie przy torach kolejowych.
Praca pt. „Bezpieczna wycieczka rowerowa dzieci z Augustowa do malowniczego Peronowa „.
Dużo czasu poświęciliśmy, żeby zaplanować jak mamy to wszystko przedstawić, a jeszcze więcej na wykonanie całej makiety. Podstawą makiety jest kwadrat o bokach długości 120 cm, na którym znajduje się piękne miasteczko Peronowo. Nasza szkoła zlokalizowana jest na kuli, która ma średnicę około 1 metra. Wszystkie elementy makiety zostały wykonane metodą handmade z wykorzystaniem materiałów pochodzących z recyklingu. Do wykonania kuli oraz głównego bohatera kampanii Rogatka wykorzystaliśmy maszyno – hafciarkę zakupioną w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.
Zapraszamy do obejrzenia naszej makiety. Jeżeli ktoś nie wie jak wygląda Peronowo nocą to u nas ma okazję się o tym przekonać. Bez względu na porę dnia jest tam zawsze bezpiecznie, bo Rogatek tego pilnuje.