ZWYCIĘSTWO NASZEJ SZKOŁY W OGÓLNOPOLSKIM PROGRAMIE „PRZYGOTUJMY LEPSZY ŚWIAT”!

Szkoła Podstawowa w Augustowie zwyciężyła  w ogólnopolskim programie„PrzyGOTUJMY lepszy świat.” Akcja trwała od października do marca 2020/2021 i skierowana była do uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Jej celem  była promocja zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci, nauczycieli i rodziców.  Nasi uczniowie mieli za zadanie przygotowywać rodzinny posiłek, wykorzystując do przepisu jeden konkretny składnik roślinny, a następnie organizatorom programu wysłać zdjęcia przedstawiające więcej niż jeden talerz z posiłkiem lub posiłku dla jednej osoby.

Nauka zdalna nie przeszkodziła w rywalizacji. Uczniowie i rodzice fantastycznie działali i dziś możemy chwalić się naszym sukcesem. Najwięcej punktów w rankingu klas z naszej szkoły zdobyła klasa III B.

Co dała naszym uczniom ta akcja? Z pewnością zdobyły wiedzę i praktyczne umiejętności pozwalające im wybierać w diecie to, co najlepsze dla nich i dla planety. Propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych należy wprowadzać już od dzieciństwa. Dzięki temu  programowi w angażujący i atrakcyjny sposób dzieci odkryły, jak pyszne i łatwe w przygotowaniu mogą być zdrowe dania oraz dowiedziały się, dlaczego jest to tak ważne zarówno dla ich zdrowia, jak i dla środowiska.

Jesteśmy najlepsi w Polsce, a nasi mali zwycięzcy, oprócz upominków rzeczowych, będą się wspaniale bawić podczas wyjazdu na zieloną szkołę, który był główną nagrodą programu.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom oraz ich rodzicom, a także koordynatorce całej akcji w naszej szkole- pani Małgorzacie Iwaniuk.

ZDJĘCIA WSZYSTKICH POTRAW I NASZYCH NIESTRUDZONYCH KUCHARZY MOŻECIE OGLĄDAĆ NA STRONIE FACEBOOKOWEJ SZKOŁY: https://www.facebook.com/spaugustowo

ORAZ NA STRONIE ORGANIZATORA PROGRAMU: https://www.przygotujmylepszyswiat.pl/program/