O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ PODCZAS EGZAMINU

EGZAMINY:

16-17-18 czerwca 2020r.

(wtorek, środa, czwartek):

1. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa (zdający, nauczyciel, inny pracownik szkoły), bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
  2. Zdający, nauczyciel oraz każda inna osoba uczestnicząca
    w przeprowadzaniu egzaminu nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa
    w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
  3. Rodzic/prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły.
  4. Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m). Nie gromadzą się na korytarzach i przed szkołą.
  5. Wchodzą do szkoły wyznaczonymi wejściami i o wyznaczonej godzinie. Muszą mieć maseczki, przy wejściu dezynfekują ręce.
  6. Uczniowie udają się bezpośrednio do sali, w której mają pisać egzamin. Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek.
  7. Ewentualne przyniesione ze sobą rzeczy uczeń zostawia w szatni. Na salę wnosi długopis (długopisy) z czarnym tuszem, linijkę (matematyka), legitymację, wodę. Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.
  8. Po zajęciu miejsca na sali egzaminacyjnej uczniowie mogą zdjąć maseczki zakrywające usta i nos.
  9. Zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:
    a). podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie;
    b). wychodzi do toalety;
    c). kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.
  10. Uczeń wykonuje polecenia przekazywane mu przez przewodniczącego zespołu nadzorującego.
  11. Po skończonym egzaminie uczniowie opuszczają salę we wskazanej kolejności i tymi wejściami, którymi wchodzili.
  12. Zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos. Nie gromadzą się na korytarzach i przed szkołą.